Διαδικτυακό Σεμινάριο 3 Δεκεμβρίου – Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Αφίσα για Διαδικτυακό Σεμινάριο

Η 3η Δεκεμβρίου έχει θεσπιστεί από τα Ηνωμένα Έθνη το 1992 ως η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία.

Με αφορμή λοιπόν την Ημέρα αυτή, η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει Δωρεάν Σεμινάριο που θα πραγματοποιηθεί Διαδικτυακά στις 3 Δεκεμβρίου και ώρα 17:00.

Στόχος είναι η ενημέρωση της Πανεπιστημιακής και Ευρύτερης Κοινότητας για θέματα που αφορούν τα Άτομα με Αναπηρία, καθώς και η ευαισθητοποίηση.

Έγκριτοι ομιλητές έχουν προσκληθεί για να καταθέσουν τη γνώση και εμπειρία τους, ενώ στο τέλος του Σεμιναρίου θα υπάρχει η ευκαιρία για διαδραστική επικοινωνία με τους συμμετέχοντες μέσω ερωτήσεων προς τους ομιλητές.

Δείτε περισσότερες πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις