Διαδικτυακό Σεμινάριο 2 Νοεμβρίου – Έμφυλη Βία – Παρενόχληση – Κακοποίηση

Αφίσα για Διαδικτυακό Σεμινάριο

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών, συνεχίζοντας τη σειρά διαδικτυακών σεμιναρίων που έχουν ως στόχο την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση της πανεπιστημιακής και ευρύτερης κοινότητας σε θέματα ψυχοκοινωνικού ενδιαφέροντος, διοργανώνει Δωρεάν διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα “Έμφυλη Βία – Παρενόχληση – Κακοποίηση”.

Σκοπός του εν λόγω σεμιναρίου είναι η ευαισθητοποίηση του κοινού αλλά και η σωστή ενημέρωση των γυναικών για την έμφυλη βία. Η αποσαφήνιση των ορισμών της βίας μέσα από μία νομική οπτική, οι ψυχολογικές προεκτάσεις και επιπτώσεις, αλλά και οι τρόποι διαχείρισης αυτών, στοχεύουν σε μία κοινωνία χωρίς στερεότυπα και ταμπού και ιδανικά σε μία κοινωνία χωρίς βία.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί την Τρίτη, 2 Νοεμβρίου και ώρα 6 μ.μ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:https://socialwelfare.upatras.gr/diadiktyako-seminario-2-noemvrioy-e/

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις