Διαδικτυακό Σεμινάριο 10 Οκτωβρίου – Μιλώντας για την Ψυχική Υγεία

Αφίσα Διαδικτυακού Σεμιναρίου

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ψυχικής Υγείας διοργανώνει δωρεάν Διαδικτυακό Σεμινάριο με τίτλο: “Μιλώντας για την Ψυχική Υγεία” που θα πραγματοποιηθεί στις 10 Οκτωβρίου 2020, στις 12.00 μ.μ.
Έμπειροι Επιστήμονες θα αναλύσουν επίκαιρα ζητήματα για την Ψυχική Υγεία και θα απαντήσουν στις ερωτήσεις σας.

Θα υπάρχει ταυτόχρονη εθελοντική διερμηνεία από τη διερμηνέα της Ελληνικής Νοηματικής Γλώσσας Δρ. Ειρήνη Γ. Ανδρικοπούλου, Μεταδιδακτορική Ερευνήτρια Πανεπιστημίου Πατρών, Φιλόλογος, Αναπληρώτρια Πρόεδρος Εθνικού Ιδρύματος Κωφών.

Σας περιμένουμε να ανταλλάξουμε απόψεις, διότι η Ψυχική Υγεία μας αφορά όλους.

* Μετά τη λήξη του Σεμιναρίου θα δοθούν Πιστοποιητικά Παρακολούθησης, σε όσους το παρακολουθήσουν, έπειτα από αίτημα που θα στείλουν στο email socialwelfare@upatras.gr.

Πρόγραμμα Σεμιναρίου

Πληροφορίες Σύνδεσης στο Διαδικτυακό Σεμινάριο

Το Διαδικτυακό Σεμινάριο θα διοργανωθεί με χρήση της πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης Zoom.

Βήμα 1ο

Για να συνδεθείτε και να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο θα πρέπει να πατήσετε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Πατώντας τον, θα μεταφερθείτε σε μία σελίδα όπου θα σας ζητηθεί να πραγματοποιήσετε εγγραφή. Δείτε την παρακάτω εικόνα:

Βήμα 1

Βήμα 2ο

Αφού πραγματοποιήσετε την εγγραφή, θα σας μεταφέρει στην παρακάτω σελίδα όπου σας αναφέρει πληροφορίες για το Σεμινάριο και το σύνδεσμο που πρέπει να πατήσετε για να συνδεθείτε στο Σεμινάριο:

Βήμα 2

Βήμα 3ο

Στη συνέχεια θα μεταφερθείτε αυτόματα στη σελίδα που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα:
Βήμα 3

Βήμα 4ο

Επιλέγετε Launch Meeting και θα κατέβει ένα αρχείο.  Θα το εγκαταστήσετε και έπειτα θα μπορέσετε να συνδεθείτε στο Σεμινάριο.

Στοιχεία Επικοινωνίας

Για γενικές πληροφορίες σχετικά με το Σεμινάριο, επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 2610.969696 ή στο email socialwelfare@upatras.gr.
Για προβλήματα σύνδεσης, καλέστε μας στο 2610.969633 ή στείλτε email στο militsoc@upatras.gr.