Δωρεάν μαθήματα ιστιοπλοΐας σε Φοιτητές με Αναπηρία

Ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πατρών, στο πλαίσιο του προγράμματος Ανάπτυξης Ιστιοπλοΐας για ΑμεΑ της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας με δωρητή το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΙΣΝ), προσφέρει δωρεάν εκμάθηση και εκπαίδευση Φοιτητών με Αναπηρία, και συγκεκριμένα φοιτητών με κινητικά προβλήματα, στην ιστιοπλοΐα.

Οι προπονήσεις/μαθήματα πραγματοποιούνται με εξειδικευμένα σκάφη τύπου Hansa 303, σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο, από προπονητή εκπαιδευμένο για την αγωνιστική ιστιοπλοΐα ΑμεΑ και απευθύνονται σε φοιτητές με κινητικά προβλήματα, ενώ υπάρχει προοπτική ακόμα και για συμμετοχή σε αγώνες.

Οι προπονήσεις διεξάγονται στις εγκαταστάσεις του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Πατρών, στη Μαρίνα Τερψιθέας της Πάτρας και σε κατάλληλα διαμορφωμένους χώρους με όλα τα πρωτόκολλα ασφάλειας και υγιεινής, δύο φορές την εβδομάδα, Τρίτη και Τετάρτη, και ώρες 17:00-21:00.

Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινήσεις οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να απευθυνθούν:

• Στην Κοινωνική Μέριμνα Πανεπιστημίου Πατρών (τηλ. 2610.969696)
  • Στον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο Πατρών (τηλ. 2610.423939)
Κατηγορίες: Ανακοινώσεις